Home  •  Nieuws • DOEN-doc Ongeletterd herhaald bij Het Gesprek
     

DOEN doc Ongeletterd herhaald bij Het Gesprek

Op zaterdag 15 augustus wordt bij Het Gesprek de documentaire Ongeletterd herhaald. Ook het interview met filmmaker Chris Westendorp, Margreet de Vries en Alfabetiseringsambassadeur Gerrit Kwakkel wordt dan opnieuw uitgezonden. De documentaire toont op indringende wijze het leven van een jonge laaggeletterde vrouw die door beter te leren lezen en schrijven haar gevoel van eigenwaarde vergroot.

Op maandag 8 juni zond de televisiezender de documentaire voor het eerst uit in het kader van DOEN docs. Deze serie is in samenwerking met Stichting DOEN ontwikkeld en bestaat uit documentaires over diverse maatschappelijke thema´s. Onder leiding van presentator Iwris Kelly vindt na afloop van de documentaire een gesprek plaats tussen de betreffende filmmaker en andere relevante gasten. Thema’s die aan bod komen zijn onder andere mensenrechten, analfabetisme, microfinanciering en cultuurparticipatie.

De herhaling van Ongeletterd staat gepland op zaterdag 15 augustus om 19.30 uur. Chris Westendorp vertelt na afloop over haar ervaringen tijdens het productieproces en Margreet de Vries, directeur van Stichting Lezen & Schrijven, licht de omvang en het belang toe van het maatschappelijke probleem van laaggeletterdheid. Alfabetiseringsambassadeur Gerrit Kwakkel vertelt als ex-laaggeletterde hoe het niet kunnen lezen en schrijven zijn leven beïnvloedde voordat hij een cursus ging volgen.