Provinciale TaalHelden 2017

TaalHelden zijn mensen die zich bijzonder verdienstelijk inzetten voor een beter geletterd Nederland. In alle twaalf de provincies worden deze week de TaalHeldenprijzen uitgereikt. Uit deze provinciale TaalHelden worden in januari 2018 drie landelijke TaalHelden verkozen. Deze landelijke prijs zal worden uitgereikt door H.K.H. Prinses Laurentien der Nederlanden.

Hieronder vind je een overzicht van de winnaars en het bijbehorende persbericht per provincie. Klik op de foto voor een foto in hoge resolutie.

De drie categorieën zijn:

  • Taalcursist: een (oud)-lees en schrijfcursist en/of Taalambassadeur;
  • Taalbegeleider: iemand die lees– en schrijfcursisten begeleidt;
  • Bruggenbouwer: een persoon die door bijzondere inzet een geletterde samenleving dichterbij brengt.

Drenthe

  • Categorie Taalcursist: John Meulendijk uit Emmen
  • Categorie Taalbegeleider: Anne Agema uit Eelde (Ambulant begeleider en vrijwilliger)
  • Categorie Bruggenbouwer: Carolien Slager uit Meppel (Manager geboortezorg De Kraamvogel)

Klik hier voor het persbericht TaalHelden Drenthe 2017.

Flevoland

  • Categorie Taalcursist: Yasser Younes, Taalgids bij Huis voor Taal Dronten en cursist
  • Categorie Taalbegeleider: Hanneke Marseille, Huis voor Taal Dronten
  • Categorie Bruggenbouwer: Gonny Mulder, Medewerker Huis voor Taal Flevomeer bibliotheek

Klik hier voor het persbericht TaalHelden Flevoland 2017.

Friesland

  • Categorie Taalcursist: Sylvia Veenstra uit Leeuwarden, Medewerker Veiligheidsregio Fryslân en Taalambassadeur
  • Categorie Taalbegeleider: Marjolein Reurich uit Heerenveen, Taalbegeleider Digi-Taalhuis Heerenveen en EVA-trainer
  • Categorie Bruggenbouwer: Femke Deinum uit Leeuwarden, Medewerker Maatschappelijke Participatie FIER Fryslân

Klik hier voor het persbericht TaalHelden Friesland 2017.

Gelderland

  • Categorie Taalcursist: Hans Kasser uit Beuningen
  • Categorie Taalbegeleider: Mia Pouwels uit Nijmegen, ROC Nijmegen
  • Categorie Bruggenbouwer: José Keetelaar uit Nijmegen, GGD Gelderland-Zuid

Klik hier voor het persbericht TaalHelden Gelderland 2017.

Groningen

  • Categorie Taalcursist: Hanna Haringsma uit Hoogezand-Sappemeer
  • Categorie Taalbegeleider: Diana van Meurs, Vrijwilligster Biblionet uit Opende
  • Categorie Bruggenbouwer: Elly Pastoor, Wethouder gemeente Grootegast uit Grootegast

Klik hier voor het persbericht TaalHelden Groningen 2017.

Limburg

  • Categorie Taalcursist: Hendrik de Kubber uit Roermond, Taalambassadeur en voorzitter van Stichting ABC Limburg
  • Categorie Taalbegeleider: Toos Jenniskens uit Roermond, Taalspecialist bij Bibliocenter in Weert
  • Categorie Bruggenbouwer: Ivette Sprooten uit Sittard, Specialist laaggeletterdheid Cubiss Limburg

Klik hier voor het persbericht TaalHelden Limburg 2017.

Noord-Brabant

  • Categorie Taalcursist: Ria van Ras uit Aarle-Rixtel
  • Categorie Taalbegeleider: Miriam Storck, Vrijwilliger bij het Taalhuis, uit Veghel
  • Categorie Bruggenbouwer: Carel Visser, Operations Manager bij Kuehne + Nagel, uit Moerdijk

Klik hier voor het persbericht TaalHelden Noord-Brabant 2017.

Noord-Holland

  • Categorie Taalcursist: Mimi Toma
  • Categorie Taalbegeleider: Hayriye Akgun
  • Categorie Bruggenbouwer: Marloes Kirsten, Sociaal Wijkteam Poelenburg Zaandam

Klik hier voor het persbericht TaalHelden Noord-Holland 2017.

Overijssel

  • Categorie Taalcursist: Roelof Prins uit Hardenberg
  • Categorie Taalbegeleider: Aart Kleijer, Voorzitter Stichting ABC Overijssel, uit Kampen
  • Categorie Bruggenbouwer: Sanne Tijhuis, Taalpuntcöordinator Almelo, uit Almelo

Klik hier voor het persbericht TaalHelden Overijssel 2017.

Utrecht

  • Categorie Taalcursist: Carola Huijting uit Utrecht, Taalambassadeur
  • Categorie Taalbegeleider: Marleen van den Ekart uit Utrecht, Vrijwilliger bij Taal doet meer
  • Categorie Bruggenbouwer: Suzanne van der Els - Schoenmaker uit Utrecht, Huisarts bij Orion Amersfoort en trekker van het project laaggeletterdheid van Stichting koppeling met Schothorst

Klik hier voor het persbericht TaalHelden Utrecht 2017.

Zeeland

  • Categorie Taalcursist: Elena Dieleman uit Goes
  • Categorie Taalbegeleider: Frans Passenier uit Middelburg - Scalda en Taalhuis Walcheren
  • Categorie Bruggenbouwer: Peter van Heerbeek uit Sluiskil - De Kameleon

Klik hier voor het persbericht TaalHelden Zeeland 2017.

Zuid-Holland

  • Categorie Taalcursist: Ibrahim Al Hendi uit Alblasserdam
  • Categorie Taalbegeleider: Nel Hamerslag uit Rotterdam, Vrijwilliger Taalent010
  • Categorie Bruggenbouwer: Hans van den Brule uit Capelle aan den IJssel, Directeur-bestuurder NV BAR-afvalbeheer

Klik hier voor het persbericht TaalHelden Zuid-Holland 2017.