Ervaringsdeskundigen
Hans weet uit ervaring hoe het is om niet goed te kunnen lezen en schrijven. Hij stond de Kamerleden te woord met twee andere ervaringsdeskundigen: Albertje Prins en Jos Niels.
Urgentie
De actie valt samen met de Week van lezen en schrijven én de start van de verkiezingscampagnes. Samen met 15 van onze samenwerkingspartners, waaronder bibliotheken, gemeenten, werkgevers, vakbonden, onderwijsaanbieders en maatschappelijke organisaties, benadrukken wij het belang van de oproep van Albertje, Jos en Hans.
Hanneke Propitius, directeur-bestuurder Stichting Lezen en Schrijven:
“Politieke partijen maken nu hun plannen voor de komende jaren. Wij zorgen ervoor dat de 3 miljoen mensen die moeite hebben met basisvaardigheden niet vergeten worden in die plannen. Dit is een crisis waar een oplossing voor is. Er is al een Masterplan voor het basis- en voortgezet onderwijs. Dit is ook hard nodig voor volwasseneneducatie. Investeren in basisvaardigheden, is investeren in bestaanszekerheid.”